Tag: фото

Главни јадења

Кинески палачинки кои ќе ве освојат

Можете да ги јадете со прилог или без прилог, по желба… Добар апетит!   View this post on Instagram   “Da izvadim šunku, kačkavalj, krem sir i ostalo uz palačinke?” “Ne, Bane, ovo nije hleb, ovo je samostalno jelo, probaj nekad nešto bez priloga da jedeš!” Ipak, izvadi on gore […]

Повеќе

ФОТО: Гризнал домат и се шокирал од она што го нашол внатре – нема да верувате

Љубител на домати од Кина, бил шокиран кога минатата недела го загризал својот домат и внатре нашол нешто што изгледа како јагода.   24- годишниот студент вели дека доматот го купил од локалниот супермаркет. Имал нормален вкус, но кога го загризал, сфатил дека во него нема семки. Освен тоа , […]

Забава

ФОТО: Брза Кујна од друг агол – погледнете ја забавата зад камерите

Водителката на Брза Кујна, убавата Александра Пановска, покажа како се забавува екипата на Брза Кујна, мега популарното кулинарско шоу на Сител ТВ. Повеќе на Готви.мк: Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од […]

Повеќе

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Скопје под снег

Радост за најмалите, страв кај повозрасните лица и неизвесност кај возачите. Но, глетката од секој агол е навистина прекрасна. До редакцијата на Gotvi.mk пристигнаа голем дел на фотографии на кое се гледа главниот град кој денеска е обвиен во снежна покривка. Дел од нив објавуваме, а ги очекуваме и вашите фотографии […]

Забава

Марјана прави вистински „земјотрес“ на Инстаграм (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Познатата македонска водителка и модел, Марјана Станојковска со своите фотографии руши рекорди на Инстаграм. Секси и заводлива – погледнете ја оваа фотогалерија на Марјана: #prisma #marjanastanojkovska A photo posted by Marjana Stanojkovska (@marjanastanojkovska) on Oct 8, 2016 at 2:12am PDT Happy Friday 💋 It's raining,but at least it is Friday! […]

Забава

ФОТО: Карлеуша растура на Инстаграм

Иако досега бевме навикнати Јелена Карлеуша да собира десетици илјади лајкови на Инстаграм и другите социјални медиуми, тоа најчесто се должеше на фотографиите каде таа е разголена или во некои други провокативни изданија. Но, овојпат тоа не е случај. Погледнете: So proud of him! It was a great game tonight! […]

Забава

ФОТО: Адријана Лима уште посекси кога вежба

Адријана Лима секогаш плени со својата убавина. Во бикини, облечена за некој гламурозен настан… Но, погледнете колку секси изгледа Лима додека вежба од нејзината фотографија на Инстаграм: Getting in my pre-Fashion Week workout 👊🏼👊🏼💪🏼💪🏼 A photo posted by Adriana Lima (@adrianalima) on Sep 6, 2016 at 1:48pm PDT Прочитај повеќе […]

Забава

ФОТО: Се породи Сека – Еве како Цеца им честиташе

Српската фолк пејачка, Сека Алексиќ денеска на свет го донесе синот Јаков – објавија српските медиуми. Нејзината колешка Цеца како и секогаш оригинална, еве како им честиташе на Сека и Вељко на Инстаграм: Mojoj dragoj koleginici Seki i njenom suprugu Veljku, srećno rođenje sina!#svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #cecaofficial #ceca2016 #serbiansinger #balkansinger […]

Забава

(ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син

Познатата балканска фолк пејачка, Цеца Ражњатовиќ на Инстаграм објави фотографија од нејзиниот син Вељко. „Мојот најдобар и најубав син“, напиша Цеца под фотографијата. Moj najbolji i najlepši sin. #svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #cecaofficial #ceca2016 #serbiansinger #balkansinger #europeansinger #boy #son A photo posted by CECA (@craznatovic_official) on Sep 17, 2016 at 2:23pm […]

Забава

ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум!

Цеца урива рекорди на социјалните медиуми. Таа е активна на Фејсбук и Инстаграм, а на Твитер е најследената јавна личност во регионот. Овојпат Цеца објави фотографија на Инстаграм под која напиша „Заљубена сум“. Еве за што се работи: Zaljubljena! 😍😍😍😍 #svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #ceca2016 #cecaofficial #serbiansinger #balkansinger #europeansinger A photo […]