Tag: фотографија

Повеќе

(Фото) Сашко Коцев слави, тој и Смиљана денеска добија ќерка

Сашко и Смиљана денеска станаа родители. Тие ја добија својата ќеркичка, чие име очекуваме да го дознаеме деновиве. Александар Митевски објави фотографија од вечерашната прослава со гордиот татко: Честитки на среќните родители од тимот на Gotvi.mk! ФОТО: Фејсбук на Сашко Коцев Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совети кои дерматолозите нема да Ви […]

Повеќе

Го фотографирал детето до шпорет – еден детаљ ги запрепасти сите

Една сосема обична мајка еден сосема обичен ден направила фотографија од нејзиното дете кое сакало да готви. Малото се радувало, па таа го ставила со лажица до шпоретот, а тоа мешало за да го фотографираат, но сепак, еден детаљ ги остави сите без зборови. Имено, детето е замижано, а на […]

Забава

ХИТ ФОТО: За поубав ден – оваа фотка со храна го насмеа светот

Оваа фотка ги насмеа сите. Кога храната би можела да зборува.Вака мандарината прави заговор 🙂 Повеќе на Готви.мк: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт […]

Препораки

Фотографијата со лимони и го спаси животот: Задолжително погледнете ја и споделете ја!

Американката Ерин Стим Чиз, сподели една необична фотографија на својот Фејсбук профил и според таа фотографија, таа сфатила што значи рак на дојката и си го спасила животот.-Во претходните неколку денови примив многу пораки на Фејсбук само со еден обичен стикер во форма на срце, кое би требало вас да […]

Забава

ФОТО: Фотографија од кафуле ги згреа срцата на сите

Ако нешто може да ги стопи мразот и срцата тоа е човечката великодушност. Имено, оваа фотка кружи низ Интернет и и на ладното време ги стопли срцата на многумина.Ова кученце кое било пуштено во кафуле во Белград за да се згрее ја крие целата благодарност во својот поглед. Не залудно се […]

Повеќе

ФОТО: Што и е на Марија Шерифовиќ?

Српската пејачка, Марија Шерифовиќ овие денови во медиумите е актуелна по наводна тајна врска со ќерча на богат српски бизнисмен. Но, неа мува не ја лази за сите озборувања во јавноста. Таа и понатаму растура на Инстаграм. Еве што објави вчера: Il si nindza il si mindza 😂👽 A photo […]

Забава

ФОТО: Марјана Станојковска во бикини и времето веднаш станува сончево

Нашата лото девојка, Марјана Станојковска, ги израдува своите обожаватели со нова провокативна фотографија. И повторно во летно издание и бикини, Марјана на Фејсбук и Инстаграм објави фотографија која дождливите денови ќе ви ги направи етни и сончеви. Today I choose joy 🌼💛⛱#postcards #beachbabe #marjanastanojkovska #nofilter A photo posted by Marjana […]

Забава

ФОТО: Сека објави слатка фотографија и собра над 30 илјади лајка

Познатата српска фолк пејачка Сека Алексиќ заедно со својот син Јаков пристигна дома. Радоста е огромна, а еве која фотографија прво ја објави Сека на својот Инстаграм: 💙👶🏼🍼🙏🏼 A photo posted by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on Sep 28, 2016 at 5:52am PDT Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Сека го покажа […]

Забава

ФОТО: Ќерката на Весна Змијанац се огласи по породувањето

Пејачката Николија Јовановиќ, ќерка на Весна Змијанац, вчера на свет донесе здраво женско бебенце. По пораѓањето, се огласи преку фотка. Таа го напиша името на малата принцеза. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас? ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на […]

Забава

ФОТО: Погледнете во чие друштво уживаше Марк од „Брза кујна”

Погледнете во чие друштво уживаше Марко од мега популарното кулинарско шоу „Брза кујна”. Готвачот кој сите го обожаваат поради смислата за хумор, и секако кулинарските способности, се фотографираше со убавата водителка Ирена Спировска. Повеќе вести на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов […]