Tag: фондан

Видео, Десерти

ВИДЕО: Спасете го десертот со еден трик – Ја олеснува работата на секоја домаќинка

Сите знаеме колку е напорно да се направи совршено декориран десерт, а ако горниот слој или фонданот се извалка навистина се уништува се. Овој евтин и корисен трик ќе ви покаже како да ја спасите ситуацијата. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки […]

Десерти

Мачмелоу фондан – брз и лесен, за најубави торти

Направете супер фондан за торта со мачмелоу.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Видео, Десерти

Видео: Брзо, лесно и со малку состојки – направете сами фондан за торта како во врвна слаткара

Направете сами дома фондан за супер колачи и торти.   Се е детално прикажано: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]