Tag: фластери

Препораки

Направете фластери од соја и ставете ги на кожата – нема да верувате за што се помагаат

Сојата е здрава намирница која има голема примена. Се користи како лек за многу тегоби и болести. Се препорачува при висока температура, при воспаленија, а таа е и мелем за болки и болни места.Ако си направите фластер од неа е најделотворен. Се потопуваат во пет шолји вода шолја сирова соја […]