Tag: фит

Препораки

Овој зеленчук е „цар на летото” – има 95% вода, многу витамини и помага за слабеење

Во лето ни е најважно да бидеме во топ форма и да имаме фит тело. Се храниме здраво и се трудиме да загубиме килограми.Супер намирницата на летото е краставицата. Краставицата е царица на летото и има 95 проценти вода во себе. Шолја со кругови краставица може да ја изгасне жедта […]

Видео, Десерти

Здрави чоколадни бомбици кои не дебелеат

Направете здрави, брзи, лесни и вкусни чоколадни бомбици кои не дебелеат. Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да […]

Видео, Главни јадења

Слабејте и бидете фит: Три брзи и здрави оброци

Ова се три брзи и здрави оброци со кои ќе бидете здрави, слаби и енергични: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 […]

Видео, Предјадења

НЕ ДЕБЕЛЕЕ, ТОЛКУ Е ВКУСНО: Фит појадок кој може да го понесете на работа

Направете фит појадок кој е брз, вкусен и не дебелее, па нема да имате грижа на совест додека јадете со сласт. Еве што треба да правите: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да […]

Видео, Салати

Ќе заборавите на зелена и шопска: Салата за фит тело  

Направете здрава и вкусена салата, која совршено ќе ви дојде за овој летен период кога сите посакуваме рамен стомак и затегнато тело. Салата со боранија и шампињони, која е диетална и здрава ќе ви стане омилениот вкус, а видеото ви открива како да ја подготвите истата:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу […]

Десерти

ЖЕНИТЕ ЌЕ ГИ ОБОЖАВААТ: Направете палачинки кои НЕ ДЕБЕЛЕАТ!

Палачинките се омилен десерт за многу луѓе, но жените често ги избегнуваат за да не се соочат со вишок килограми. Поради тоа пронајдовме рецепт за палачинки кои се еднакво вкусни, но не дебелеат! Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана […]

Препораки

Дивата Џенифер Лопез откри како ја одржува линијата – ова е нејзиното смути

Ова е смутито на Џенифер Лопез со кое таа ја одржува фит формата.   Се се става во блендер и се меша. Ќе имате супер енергичен ден. Повеќе на Готви.мк: Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата Ви смрдат патиките? Еве кои лекови […]

Tips & Tricks, Повеќе

Дами, бидете фит на секоја возраст – Еве што треба да јадете во секоја деценија од животот

Недостатокот на апетит и замор се чести симптоми за време на летото. Италијанските стручњаци направиле три различни диетални програми за исхрана според годините. Ако изберете го изберете оној кој најмногу одговара на вашите години, без многу напор ќе изгубите два до три килограми за две недели и што е уште […]