Tag: фитнес

Препораки

Бимилк подари ново место за спорт и рекреација во Карпош

Општина Карпош ја доби првата т.н. Balans+ Зона сочинета од повеќе фитнес-справи, која е подарок од компанијата Бимилк во знак на подигнување на свеста за спортот и за здравиот начин на живеење. Во присуство на градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев, како и други претставници на општината и голем број […]

Препораки

Сок со куркума за здравје на цело тело – рецепт на познатиот фитнес инструктор

Направете здрав сок со куркума и зачини кој има одлично дејство против различни заболувања, одличен е за брзо варење на храната, ублажува болки и помага за срцето и имунитет.Ова е рецепт од светскиот фитнес инструктор Џино Флорио кој е ефикасен: Сите состојки се мешаат, а сокот се пие наутро. Прочитај […]

Видео, Десерти

Вкусно и не дебелее – фитнес палачинки

Направете вкусни палачинки кои не дебелеат, фитнес палачинки по одличен рецепт. Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи […]

Видео, Главни јадења

Фитнес мусака – мусаката веќе никогаш нема да биде иста

Фит јадење од кое ќе ги излижете прстите. Фитнес мусака за сите сетила. Одлично нутритивно богато јадење, сецкате, печете и добивате деликатес. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок […]

Видео, Десерти, Предјадења

Фитнес палачинки по најдобар рецепт

Направете фитнес палачинки кои не дебелеат, вкусни се  и здрави и може да ги јадете без грижа на совест.Совршен појадок или ужина.   Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: […]

Видео, Десерти

ЗДРАВО И ВКУСНО: Фитнес бомбици

Јаткасти плодови, банана, урми…се се става во блендер и се добиваат вкусни и здрави бомбици.Направете фитнес бомбици кои ем ќе ве насладат, ем ќе ви ја доведат линијата до совршенство. Она што е најдобро од се, е што лесно се прават и тоа за миг. Поврзани вести на Готви.мк Англиски […]

Видео, Десерти

Фитнес палачинки со овесни снегулки и банана (ВИДЕО)

Ако сте од оние кои внимаваат на својата линија, подгответе ги овие фитнес палачинки. Покрај тоа што се вкусни, тие се и здрави, а ќе ви ја дадат и потребната енергија за вежбање! Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен […]

Забава

ФОТО: Имала 146 килограми – сега е фитнес модел

37-годишната Сара Меганусон од Шведска имала 146 килограми и за малку паднала во очај. Девојката решила да биде упорна и да си го промени животот од корен.Таа започнала да вежба и да се храни здраво. Брзата храна ја заменила со овошје и зеленчук, почнала да оди во теретана. Вели, килограмите […]