Tag: фил

Десерти, Посно и веге

Овој посен десерт е како излезен од рајот: Бомбици со најубав фил

Направете мали и богати бомбици кои се топат во устата. Нивниот фил од суво овошје ги прави посебни. Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција Нови правила за влез во […]

Главни јадења

Ручек за десет минути: Полнети пиперки со вкусен фил

Направете необични полнети пиперки со вкусен фил од туна. Ручек за четири лица, готов за десет минути. Повеќе рецепти на Готви.мк: Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не […]

Десерти

Чешки колач Јулишка кој морате да го пробате!

Неодолив колач кој го обожаваат сите генерации… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]

Десерти

Сараевски или мерак колач: Исклучително лесен и сочен

Сараевски или мерак колач: Исклучително лесен и сочен Уживајте! Повеќе поврзани вести на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Десерти

БРЗ КРЕМАСТ ДЕСЕРТ: Чизкејк со чоколаден крем

Едноставен неодолив десерт кој се подготвува многу брзо и лесно, а ќе ги воодушеви сите со својата комбинација од вкусови… На здравје! Повеќе рецепти на Готви.мк Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Десерти

Интернетот полуде за новиот рецепт за палачинки

Интернетот полуде за овие палачинки, кои се посебни по својот фил, а еве и зошто. Превземено од Пресс24 Повеќе рецепти со палачинки на Готви.Мк Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки […]