Tag: филм

Повеќе

Енигмата наречена Питер Хандке во кината низ Македонија

Документарниот филм “Питер Хандке”(2016 година), во режија на Корин Белц, го истражува животот и делото на австрискиот писател Питер Хандке во светлината на модерна литература – од млад човек од австриско село кој се пробил на книжевната сцена до неговиот сегашен живот во предградието на Париз. Преку интервјуа, изјави и […]

Uncategorized

„Поздрав од Фукушима“ во кината низ Македонија

„Поздрав од Фукушима“ во режија и сценарио на Doris Dörrie е германска драма која ги разработува последиците од катастрофата во Фукушима, опишани преку млада Германка која за прв пат се соочува со такви чувства и глетки. Во бегството од своите неостварени животни соништа, младата Германка Мари патува во Јапонија. Таму […]

Uncategorized

„Одеднаш“ на Asli Özge во кината низ Македонија

Првиот германски филм „Одеднаш“ на талентираниот турски режисер на „Човек на мостот“ и „Доживотно“, Asli Özge е одважен, имагинативен и имресивен како неговите претходни достигнувања. Во средиштето на мистичната психолошка драма со експертска комбинација на неизвесност неспокојост, социјална сатира и етичка анализа се наоѓа Karsten (Hülk), популарен млад професионалец во […]

Uncategorized

„24 Недели“ во кината низ Македонија

По три години откако писателката и режисер Anne Zohra Berrached го претстави својот прв филм „Две мајки“, се врати на Берлинскиот меѓународен филмски фестивал, овој пат во конкуренција со „24 недели“, кој исто така се занимава со бременост, но на многу поразличен начин. Додека во нејзиниот прв филм, две жени […]

Uncategorized

„Тони Ердман“ во кината низ Македонија

Winfried не обрнува внимание на работата на неговата ќерка Инес. Ненадејно, професорот по музика, кој нема студенти, одлучува да ја посети својата ќерка по смртта на неговото старо куче. Ова е необичен филм, затоа што Инес – жена со сериозна кариера – работи на важен проект како корпоративен стратег во […]

Забава

ФОТО: Не им е лесно – холивудскиот актер на раб на анорексија за новиот филм

Холивудскиот актер Адам Драјвер изгуби неверојатни 14 килограми за потребите на својот нов филм. 33-годишниот актер кој во новото филмско остварување игра свештеник, морал да ослабе за улогата, а со тоа се довел на работ на анорексијата. Тој открива колку му било тешко да ги загуби килограмите: – Играм свештеник […]

Забава

ВИДЕО: Никол Кидман изгледа одлично и на 50 години

Познатата актерка, Никол Кидман, изгледа одлично и на 50 години. Деновиве таа присуствуваше во Лондон, на премиерата на нејзиниот нов филм „Лион“. Погледнете го ова видео и видете колку прекрасно изгледа Кидман: Absolutely flawless! Dressed in black velvet by @Armani, Nicole Kidman attends the Lion premiere during the BFI Film Festival in […]

Повеќе

(ВИДЕО) Џоли била љубоморна – Еве со која девојка се шпекулира дека Бред Пит имал афера

Само неколку час по објавувањето на веста дека Анџелина Џоли поднела барање за развод од Бред Пит, Парамаунт го објавија трејлерот за филмот „Allied“. Во него покрај Бред Пит, глуми и актерката Марион Котијар. За нив двајца постоеја шпекулации дека страстите и бакнежите кои ги разменуваат во филмот прераснале во […]

Забава

18+ ВИДЕО: Памела Андерсон се соблече гола на филм. Повторно!

Памела Андерсот сеуште предизвкува воодушевеност со нејзиниот изглед кај сите генерации, иако наполни 49 години. Таа се соблече во филмот „The people garden“ и повторно остави без здив. Погледнете како таа изгледа денес: Повеќе вести на Gotvi.mk: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше […]

Забава

ВИДЕО: Моника Белучи гола зборува на српски или хрватски јазик – Еве како звучи тоа

Моника Белучи вчера на својот Инстаграм објави видео – извадок од филмот „На Млечниот пат (On the Milky Road)“ каде глуми заедно со Емир Костурица. Погледнете како Моника зборува на дел од поранешнит ејугословенски јазици: ❤️Trailer of the movie “0n TheMilky Road” 2016 by and with Emir Kusturica #monicabellucci#trailer#onthemilkyroad#emirkusturica#video#instavideo#mostra#venezia#serbian#film#моникабеллуччи A […]