Tag: филети

Главни јадења

Пилешки филети во пивско тесто

Вкусни пилешки филети во пивско тесто – идеален оброк! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Главни јадења

Рибини филети од рерна

Вкусни рибини филети испечени во рерна, ќе ги обожавате! Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за […]

Главни јадења

Филети риба во пиво – мезе или ручек за сите сетила

Направете вкусен ручек со риба. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за […]

Главни јадења

Риба со вино во тава – деликатес на денот

Направете вкусни филети риба ослич со вино во рерна. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба […]

Главни јадења

Деликатес на денот: Похована риба – одлично оди со тартар

Направете похована риба со супер вкус. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Совршен рецепт за риба деликатес Риба во сос од сенф ВИДЕО РЕЦЕПТИ за посни пити, посни салати и риба Малку време за деликатес: Риба полнета со компир Поздрава е од што се мислеше – зошто да јадете риба често? Вкусен риба […]

Главни јадења, Посно и веге

Филети од риба без капка масло – Вкусно мезе или оброк

Направете одлично јадење без масло, кое има супер вкус. Ако сакате филети од риба, тогаш сè што треба е да ги извадите од ладилник, да ги исцедите од вода, добро да ги исушите со хартија. Секое парче риба се става во брашно, малку црвен пипер, сол и бибер. Може да […]

Видео, Посно и веге

СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Филети од риба со највкусен сос

Направете вкусни рибини филети, со печурки. Навистина вкусно и едноставно, ова е се што ви треба и начинот на подготовка: Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Посно и веге

РИБА СО ПЕЧУРКИ: Евтин, брз и вкусен ручек

 Рибата е многу здрава намирница која ја пепорачуваат лекарите, па затоа ви нудиме супер рецепт за целото семејство. Повеќе рецепти на Готви.мк: За сите гурмани – Палачинки кватро салами Солени палачинки Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по […]