Tag: Фејсбук

Предјадења

Полнети лепињи со фил по избор – споделуван рецепт на Фејсбук

Направете вкусни полнети лепињи за појадок или вечера. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]

Десерти

Најчитаната торта Фејсбук периодов – веднаш ќе ја направите, излегува многу од една смес

Тортата е толку кремава, излегува доста голема, а кората речиси не се чувствува. Ова е рецептот за тортата по која полуде Фејсбук. Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите […]

Деликатеси, Предјадења

Рецепт кој се споделува на Фејсбук – Нема шанси да не ви успее

Направете вкусен рецепт кој стана хит на Интернет. Навистина е вкусен, а многу лесен за подготовка. Еве што ви е потребно: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите […]

Видео, Препораки

Видео: Објавување на фотографии со храна на социјалните медиуми – Правилно или погрешно?

Дали е правилно или погрешно објавувањето на видеа и фотографии со храна на социјалните медиуми? Дали сме подобри и поразлични луѓе ако објавуваме вакви содржини или, пак, во време на економска криза тоа не треба да правиме? Еве го ставот на Бојан Кордалов, специјалист за нови медиуми и односи со […]

Деликатеси, Повеќе, Препораки

Биди креативен, испрати фотографија и натпреварувај се

Периодот на есенските и зимски слави, имендени и други прослави започнува. Трпезата изгледа многу повкусно и побогато кога на неа се сервирани ордеверите илу даските кои секој од нас ги украсува и реди на свој посебен начин 🙂 Покажи ја својата креативност до 08.11.2017 година и учествувај во натпреварот на […]

Забава

Северина ги „почасти“ фановите на Фејсбук со ново видео

Северина руши рекорди на социјалните медиуми. Еве го нејзиниот најнов видео поздрав до сите нејзини фанови на Facebook. Уживајте: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Северина вака лупи пиперки за ајвар Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО) ФОТО ГАЛЕРИЈА: Каде престојуваше и јадеше Северина во Берово ФОТО: Кој […]

Повеќе

ФОТО: Тијана меси лепче

Нашата позната пејачка, Тијана Дапчевиќ, на Фејсбук објави интересна фотографија на која таа меси лепче и подготвува вкусен специјалитет 🙂 Тијана објави дека ова е сцена од ТВ серијата „Преспав“ која се емитува на ТВ „Телма“. Повеќе инфо за серијата: ТВ серијата „Преспав“ е „сит-ком“, со информативен и забавен карактер, […]

Забава

Северина: Кога го гледам моето видео, умирам од срам (ВИДЕО)

Познатата хрватска пејачка, Северина објави постаро видео на Фејсбук за кое напиша дека кога денес го гледа по малку и е срам: „Ми го пратија овој концерт од 1993 година. Признавам дека кога го гледав малку се смеев под мустак, на моменти и затворав очи од што ми беше срам, […]

Повеќе

Огнен Јанески од Њујорк: Јас сум добро, заминав од местото 30 минути пред експлозијата

Огнен Јанески, новинар на ТВ „24 Вести“, ја опиша ситуацијата во Њујорк по вчерашните експлозии. Тој на својот Фејсбук профил напиша дека е добро и дека за среќа местото на експлозијата го напуштил 30ина минути претходно. Еве го целото инфо на Огнен објавено на Фејсбук: Прочитај рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт […]

Забава, Повеќе

Елен во водите на Матка – Многу слатка фотографија

Facebook страницата „Skopje The Capital Of Macedonia“ објави преслатка фотографија на која се гледа елен како плива во водите на Матка. Навистина преубаво, погледнете: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 […]