Tag: феферонки

Повеќе

Феферонки во тегла за зимата – евтин и брз рецепт

Направете вкусни лути пиперчиња за зимата, една од најлесните и евтини рецепти за зимница. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата […]

Главни јадења, Деликатеси, Препораки

Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен деликатес

„Дoждливиот викенд секoгaш е пoубaв сo вкуснo нaпрaвенa пицa“, вели Ангела Велинова која ни го испраќа овој одличен рецепт за пикантна пица во која ќе уживате со вашите најблиски. Навистина одлично изгледа и ја има Gotvi.mk препораката. И уживанцијата може да започне 🙂  Поврзани рецепти на Gotvi.mk Детски роденден? Еве […]

Деликатеси, Предјадења

Вистински деликатес – лута пржена урда

Колку вкусни јадења и вистински деликатеси има на ова поднебје 🙂 Доколку не постите и сакате луто, задолжително направете го овој деликатес. Готви со љубов и уживај во храната! Прочитајте повеќе рецепти: Пржена урда со сланина Повеќе рецепти со урда Најдобар рецепт за вртена пита ВИДЕО: Готварски трик – како […]