Tag: феферони

Видео, Салати

Лути пиперчиња – феферони пастеризирани во рерна

Направете вкусни феферони за зима, без конзерванс со едноставна пастеризација во рерна. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите […]