Tag: фантазија

Десерти

Торта фантазија: Кокос, нескафе и чоколадо за совршен десерт

Направете вкусна кокос-фантазија торта. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух […]

Препораки

Вечерно дружење со омилената серија и омилените солени мафини!

Има ли подобро нешто од вечер поминатa во домашен амбиент со нов филм или нова епизода од омилената серија?! Ако немате листа со филмски наслови што ја дополнувате со препораки од пријателите, би можеле да ви го олесниме изборот со неколку тематски предлози. Можете, на пример, да одберете филм со […]

Видео, Десерти

„Торта Фантазија”

Направете вкусна торта.Овој предизвик за тортата наречена фантазија, лесно и брзо се прави: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот […]

Видео, Десерти

ФАНТАЗИЈА-ТОРТА: Ќе ја сонувате откако ќе ја пробате

Вкусна торта која брзо и лесно се прави, вкусни намирници, одличен изглед.Направете совршена торта за вас и најмилите, за изненадни гости и за секоја посебна прилика.     ⏩ @diplydelicious – A post shared by @cikolata__ruyasi_ on Mar 24, 2017 at 10:10pm PDT Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Парчиња леб стави во сос и ги испече – доби ручек од соништата

Зема кришки леб, ги стави во сосот, стави чедар и кашкавал и ги испече. Доби повеќе од фантазија во кујната.Погледнете го видеото за овој неодолив рецепт: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја […]

Десерти

Глазурата е фантазија: Видео рецепт за најубавиот чоколаден колач на светот

Глазурата е одлична, мирисот примамлив, а вкусот неодолив. Направете супер вкусен чоколаден колач од кој ќе ги излижете прстите.Состојките и подготовката се прикажани во следното видео:   Повеќе вести на Готви.мк: Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Чоколадна фантазија во кујната

Растопете чоколадо за готвење, ставете го во шприц и подгответе се да направите фантазија и уметност во кујната. Верувајте, сите ќе се прашуваат како ви успеало. Се што треба да направите е да го погледнете видеото во продолжение. Ќе бидете воодушевени: Повеќе вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот […]

Десерти

Се топат во уста: Рецепт за чоколадни коцки „Фантазија“

Ви падна шеќерот и сакате нешто брзо и лесно? Направете чоколаден десерт кој не залудно го носи името Фантазија. ПРЕДЛОГ: Кога ќе биде готов, колачот прелијте го со 3 децилитри ладно млеко. Направете вкусен крем за горе од 1 литар слатка павлака и 400 гр чоколадо за готвење, така што […]

Десерти

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

Изгледа навистина фантастично и многу едноставно се прави. За панакотата ви се потребни овие состојки: 5 гр желатин; 30 мл ладна вода, понатаму 200 мл хопла, 200 мл млеко, 50 гр шеќер и 1 лажица екстракт од ванила. Се сервира во 4 чаши со капацитет од 150 грама секоја. За смесата со јагоди е потребно: 450 гр јагоди,70 […]