Tag: фалафел

Главни јадења, Предјадења

Фалафел

Овие вкусни топчиња можат да бидат одличен прилог или лесен оброк. Послужете и уживајте! Повеќе на Готви.мк: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: […]