Tag: уштипци

Видео, Главни јадења

Супер брзи уштипци со сувомеснато – готови за неколку минути

Брзи и вкусни уштипци со сувомеснато… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Видео, Главни јадења

Брзи и вкусни уштипци од само 3 состојки

Уштипци од 3 состојки без квасец. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Главни јадења

Брзи уштипци за 10 минути

Тесто меко како душа… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Видео, Главни јадења

Брзи уштипци со јогурт – без квасец и чекање тестото да нарасне

Брзи уштипци со јогурт – без квасец и чекање тестото да нарасне. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста Чоколадни мафини – спремни за миг! Уштипци од 3 состојки без квасец: […]

Видео, Главни јадења

Меки уштипци со гриз: Нема месење на тестото, брза подготовка

Меки уштипци со гриз. Повеќе на Готви.мк: Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста Чоколадни мафини – спремни за миг! Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен Колач со малини и јогурт – супер комбинација!

Видео, Главни јадења

Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен

Уштипци од 3 состојки без квасец. Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети […]

Видео, Главни јадења

Уштипци кои не впиваат маснотии

Брзи и вкусни уштипци кои не впиваат маснотии… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Видео, Главни јадења

Брзи уштипци во облик на переци

Брза и лесна подготовка. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин Американски […]

Главни јадења

Брзи мини уштипци – без јајца и прашок за печиво

Идеални кога немате многу време за готвење… Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Главни јадења

Уштипци готови за миг!

Брзи и вкусни уштипци кои не впиваат маснотии… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]