Tag: урми

Десерти

Брзо и лесно направете здрав десерт од 2 состојки

Брзо и лесно направете здрав десерт од 2 состојки. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Здрави и вкусни колачиња од урми, кокос и ореви

Рецепт за вкусни и здрави колачиња… Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на […]

Десерти

Бомбици од урми, ореви и кокос

Рецепт за здрави колачиња… Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории […]

Десерти

Бомбици од урми и ореви

Брзи, вкусни и здрави колачиња… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се […]

Десерти

Полнети урми: Лесно се прават, а баш се слатки

Едноставен рецепт кој ќе ве воодушеви! Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]

Десерти

Чоколадни полнети урми: Десерт за 15 минути

Едноставен, а неодолив десерт… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти

Брз десерт со чоколадо од три состојки

Направете брз десерт од три состојки.   За повеќе видеа со кулинарски трикови, рецепти и совети кликнете тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Турски специјалитет – рецепт за вртена пита со месо и компири Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Компир тава со […]

Препораки

Најздравата намирница – Богатство на витамини и минерали

Една од најздравите намирници во светот е урмата и треба често да се јаде. Урмите се цело богатство со хранливи вредности, витамини и манган, магнезиум и витамин Б6 и помагаат за многу состојби.Го подобруваат варењето на храната, помагаат за превенирање рак, се препорачуваат и за лекување на хемороиди. Магнезиумот има […]

Препораки

Се борат со стареењето – Намирница за здравје и убавина

Урмите се најздравата намирница на светот. Имаат природен шеќер во себе, помагаат за здравје на телото, а помагаат за срцето, за неговите витални функции, како и се нервите. Тие се голем сојузник во борбата со стареењето. Имаат калциум, магнезиум, фосфор во себе. Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка […]

Повеќе

Направете сами пикантна напивка од урми и ѓумбир

Брзо и лесно направете вкусна напивак од урми и ѓумбир… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо