Tag: умор

Препораки

Се бори со хроничниот умор – Мешавина од две состојки

Јаболковиот оцет е корисен и мала количина треба секојдневно да се внесува. Две лажички јаболков оцет растворете ги во зовриена вода. Може да си ставите и малку мед да го ублажи вкусот. Помага да не се чувствувате уморни, да се спасите од проширени вени, да го прочистите телото. Помага и […]

Препораки

Почнете го утрото со сок кој го убива уморот – полн витамини и минерали

Умор, опадната концентрација и безволност. Ова често може да се појави кај луѓе кои учат или работат или имаат многу обврски, но постои супер вкусен пијалок или смути кое е полно витамини.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – […]

Повеќе, Препораки

Уморни сте по празниците? Јадете го ова за да имате енергија за работниот ден

Ако сте под стрес, се чувствувате уморни или омалаксани постојано или чувствувате дека ви фали енергија, тогаш можеби треба да смените нешто во исхраната. За енергија ви препорачуваме да јадете говедско и пилешко месо, бадеми и овесни снегулки. Исто така, треба да внесувате неколку варени јајца неделно и повеќе спанаќ. […]

Препораки

Хронично сте уморни и ненаспани? Направете ја оваа природна смеса во кујната

Ако сте хронично уморни, ненаспани или заморни, направете смеса во кујната за енергија и виталност. Го забрзува метаболизмот, ја прочистува крвта, ги елиминира вишокот маснотии во телото и помага за имунитет. Ова е природен напиток за чистење на крвта, но следниот третман направете го по пауза од шест месеци. Природните […]

Tips & Tricks

Се будите уморни наутро? Ова е грешката која ја правиме пред легнување

Ако сте биле уморни во текот на целиот ден и едвај сте чекале да чукне часот за да одите на спиење, а потоа не можете да заспиете или спиете немирно, тогаш сигурно ќе се разбудите повторно уморни. Најчесто клучот, проблемот, но и решението се во храната која ја јадеме пред […]

Повеќе

Природен сок кој го убива уморот

Направете природен и вкусен сок во вашата кујна кој ќе ве држи будни и буквално ќе го убие вашиот умор. Повеќе вести на Gotvi.mk: Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 […]