Tag: уметност

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

Видео: Од пластични лажици може да се направи уметност – Креативна идеја за домот

Со пластични лажици во боја, свеќа и ножици може да се направи најубава декорација. Се сечат дршките на лажицата, се загреваат на запалена свеќа, па потоа се обликуваат со ножици. На крај излезе преубав цвет, а сите детали можете да ги погледнете во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики […]

Tips & Tricks

Декорација од јајца и краставица која ќе ја направите за 1 минута (Видео)

Декорирањето на трпезата е една од најголемите уметности. Ако сакате да направите промена и да ги изненадите домашните и гостите, погледнете ги овие брзи декорации со јајца и краставици. Ќе ви се најдат за свечените ручеци и прослави: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Направете совршена декорација за на торта Омбре декорација […]

Десерти

Ајс кафе за разладување на жештините – Еве како да го направите (ВИДЕО)

Вистинска уметност на вкусови и послужување. Разладете се на горештините со оваа одлична кафе и десерт комбинација. Начинот на подготовка погледнете го во видеото: Use #TheTrendyBarista to get featured! #art @y.na__#coffeeschool#SlickBartender#coffee#lasvegas#coffeeshop#coffeecatering#instacoffee#coffeegram#coffeetime #coffeeaddict #кофе#coffeelovers#coffeeart#barista#coffeelife#coffeecup#love#baristaschool#food#espresso#latte#latteart#coffeelove#drinks#coffeebreak#baristalife#mixology#miami A post shared by The Trendy Barista (@thetrendybarista) on Aug 3, 2017 at 4:20pm PDT Повеќе рецепти […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Нареди 66.000 чаши вода – погледнете што доби, ќе се наежите

Ова видео покажува колку е голема човековата креативност. Ова момче нареди 66.000 чаши со вода, а кога ја одзумира камерата го доби ова…ќе се наежите од оваа убавина… Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Никогаш не сме се сетиле на ова – погледнете што може со една банана

Ова е повеќе од уметност. Погледнете ја оваа креативна идеја за во кујна. Повеќе на Готви.мк: Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат Палачинки за гурмани […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Уметност во кујната – направете го популарниот десерт, еве како

Изгледа префинето, креативно, а вкусот на чоколадо ќе измами воздишки. Еве како да направите деликатес од десерт во вашата кујна. Погледнете го следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Мислевте дека ова е пица? – нема да верувате на очите

Во кујната се случува вистинска уметност. Готвењето не е само потреба, туку е креативност, посветеност и начин да ја покажете вашата страна.Ова што го гледате не е пица. Погледнете го неверојатниот палачинка деликатес.   Повеќе на Готви.мк: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите […]

Tips & Tricks, Видео

Изгледа како сосема обична торта, но неколку моменти подоцна… ФАНТАСТИЧНО!

Дека интернетот е преполн со неверојатни работи, доказ е и оваа снимка. Ова видео ќе ве фасцинира! Елиса е дизајнер, учител, автор и советник, но својот живот најмногу го посветила на создавање највкусни и најубави торти. Погледнете каква торта направила за роденденот на својот татко: Повеќе поврзани вести на Готви.мк: […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Послужете најубави јаболка – декорација готова за миг

Направете вкусот на јаболката да остане запаметен. Подгответе супер-декорирани јаболка од кои застанува здивот.Во видеото погледнете што треба да направите. Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте виделе долги јајца? Нема да верувате како се прават ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Нема да верувате што може да се направи со една банана

Оваа декорација долго ќе ви остане во сеќавање. Бананите освен што се здрави и имаат одличен вкус, може да ви послужат и за неверојатна декорација која ќе ги направи љубоморни сите ваши пријателки. Погледнете што треба да направите во следното видео: Повеќе декорации на Готви.мк Брзо и освежително: Смути од […]