Tag: украс

Tips & Tricks, Видео

Направете совршен украсен зајак од салфета и јајце (Видео)

Овој трик нема да ви одземе ни време, ни пари, а Велигденската трпеза ќе биде магична со овој детал. Изберете декоративни салфети и свиткајте ги. Подгответе јајца, маркер и ножици. Салфетата свиткајте ја во триаголник (како да правите авион од хартија). На централниот дел ставете јајце, кое ќе формира простор […]

Препораки

И украс и лек – Ова помага за воспаленија и стомачни тегоби

Ако имате проблеми со стомакот, тегоби, надуеност или било каков проблем, ви треба само невен. Чајот од невен делува смирувачки, го смирува желудникот, ја намалува болката, а одличен е и за цревата. Со него ќе го регулирате и месечниот циклус. Ова е прекрасно растение кое може да ви го краси […]

Tips & Tricks, Видео

ВЕЛИГДЕНСКА ДЕКОРАЦИЈА: Еве како да украсите јајца (ВИДЕО)

Ви предлагаме оваа година велигденските јајца да ги украсите со оваа техника. Ќе добиете мали ремек дела! Потребни ви се цветни салфети, варени јајца, разматена белка и ножици. Јајцата згответе ги, а белките добро разматете ги. Пожелно е јајцата да бидат бели. Исечете ја саканата сликичка на салфетата и одвојте […]

Tips & Tricks, Видео

Почнал да превиткува обична салфета. По 15 секунди направил нешто генијално!

Декорацијата на масата покрај јадењето, е најважен елемент на секоја вечера. Овој човек ќе ви покаже како совршено да сложите салфета. Така ќе ја разубавите масата и ќе ги импресионирате гостите. Трикот е едноставен, а резултатот е фантастичен… Погледнете и споделете со пријателите: Повеќе на Готви.мк: Леонардо ди Каприо – […]

Tips & Tricks, Видео

Зел нож и пресекол морков на половина. Нема да верувате дека го направил ОВА!

Сите добро знаеме дека морковот е еден од најздравите зеленчуци, а содржи доста корисни и лековити состојки. Но, знаевте ли дека од морков можете да направите уметничко дело. Овој мајстор ќе ви покаже како да ги декорирате вашите јадења со украси од морков: Повеќе вести на Готви.мк Дали некогаш сте […]