Tag: украсување

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Велигденски јајца полни ружички – Ви треба само фолија

Со лепак и фолија ќе ги направите најубавите велигденски јајца. Ова е супер креативна идеја, а се е прикажано во видеото. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Tips & Tricks, Видео

Направете сами: Украси за торта од чоколадо (Видео)

Декорирањето торти е голема работа за секоја домаќинка која смета дека покрај добриот вкус тортата треба да има и убав изглед. Често украсувањето одзема многу време, а може да се случи и да не успее. Сепак, постои поедноставно решение. За вашата торта да изгледа како да ја украсувале врвни слаткари […]

Видео, Десерти

БРЗИ ВЕЛИГДЕНСКИ КОЛАЧИ: Обликувајте зајачиња и украсете ја вашата трпеза (ВИДЕО)

Ако немате идеи за декорирање на десерти, погледнете ги овде. Сè што ви треба за овие декоративни слатки и вкусни зајачиња се калапи за облици, боја за колачи, инспирација и креативност. Секако, фантазијата е секогаш пресуден фактор во кулинарските експерименти, а во видеото ќе имате повеќе од доволно мотиви да […]

Tips & Tricks, Видео

10 начини за декорација на салфети кои МОРАТЕ ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

Погледнете го видеото и фасцинирајте ги пријателите и гостите со овие едноставни трикови со салфети. Во видеото во прилог прецизно и детално е објаснето како се прават декорации за салфети, како важен детал од трпезата. Совладајте ги триковите и користете ги при свечани настани. Сите детали погледнете ги во ВИДЕОТО: […]

Tips & Tricks, Видео

ПОВЕЌЕ ОД 50 НАЧИНИ: Најдобри идеи за декорација на велигденски јајца (ВИДЕО)

Се ближи Велигден и Велики четврток – денот кога обично домаќинките подготвуваат јајца. Ако се уште не сте смислиле како да ги украсите велигденските јајца, тука сигурно ќе пронајдете идеја. Тука има повеќе од 50 начини на декорирање, па барем еден ќе ја задоволи вашата креативност и вештина. Погледнете го […]

Видео, Повеќе

ВИ ТРЕБААТ САМО УКРАСНИ ТРАКИ: Врвот на декорациите на велигденските јајца

Потребно е трпение и работа, но со украсни траки ќе ги имате најубавите велигденски јајца.Ова е постапката: Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден […]

Видео, Десерти

Еве како да направите омбре торта! (ВИДЕО)

Иако можеби мислите дека не сте вешта домаќинка, и тоа како можете да се впуштите во оваа авантура… Омбре техниката е многу популарен метод за украсување свадбени, но и роденденски торти. Ефектот на сенчање може да се изведе и на фондан, и на шлаг. Дури може да се работи и […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Топ 3 начини да направите вистински декорации со салвети

Слава, именден, роденден, матурска, свечени ручеци за веридба, доаѓање по невеста… многу убави поводи, но секогаш истото прашање: како да направам да биде различно и како да изгледа како се да е приготвено во некој ресторан. Во видеото ви откриваме 3 начини како да направите вистински декорации на масата со најобично […]

Tips & Tricks, Видео, Повеќе

ВИДЕО: Како да направите украсни Велигденски јајца

Техниките на бојадисување на Велигденските јајца ги има во огромен број. Во оваа видео репортажа ќе погледнете како да направите украсни Велигденски јајца. Потребни ви се: бојадисани Велигденски јајца, украсни салвети со мотиви, неизматени белки, мала четка за боење, фломастери и контур боја (се купува во книжарница). Погледнете и: ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца […]