Tag: узо

Главни јадења

Ќофтиња со тиквици и узо – Повкусни од оние со месо

Направете вкусни ќофтиња од тиквици со узо.     Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Препораки

Супер е за со таратур или шопска – Со овие јадења најдобро оди узо

Узото е алкохол кој совршено оди со ручек, не треба да се претерува но ако веќе пиете по една чашка во некои прилики, ви препорачуваме со која храна да го правите тоа. Узото се пие полека, со уживање, а супер оди со таратур. Се пие со солено предјадење, а се […]