Tag: уживање

Видео, Десерти

Чоколаден мус во чаша – секој залак е уживање

Секој залак е уживање, чоколадо со овошје и имате совршен десерт. Еве што ви треба:   Quick Polka Dot Chocolate Pudding! vc: @tipbuzzfood  Love Food? Follow us: @foodyfetish❣️ Snapchat : foodyfetish A post shared by @foodyfetish on Mar 1, 2017 at 6:03pm PST Прочитај повеќе на Gotvi.mk: САМО 18+ ФОТО: Орландо […]

Забава

ФОТО: Вака Емина ужива во кафето

Емина Јаховиќ која важи за една од најубавите жени во регионот, знае како да ужива во кафето . Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки […]

Видео, Повеќе

Ги сакаат и млади и стари: Вака се прават највкусните бонбони

Во ова кратко видео погледнете како се прават највкусните бонбони кои ги сакаат сите генерации. Повеќе на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден […]

Повеќе

Денови за скара и пријатели – кога ќе уживаме во 2017?

Сите со нетрпение ги чекаме неработните денови и најмногу од се продолжените викенди, кога може да здивнеме од работните обврски и станувањето рано наутро.Тоа се денови кога може да одиме на излет, да приготвиме семеен ручек, да прошетаме со пријателите, и да ја распалиме скарата. Еве кога ќе имаме вакво […]

Повеќе

ВИДЕО: Есенските утра почнете ги со шолја топло чоколадо – највкусниот рецепт

Дождливи утра, излежување во кревет и шолја топла напивка. Есента знае да биде прекрасно годишно време. Ви нудиме рецепт за највкусното топло чоколадо кое сте го пробале некогаш. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути […]

Десерти

Брзо егзотично уживање: Ананас торта

Направете вкусна егзотична торта со ананас која ќе ги воодушеви сите со својот вкус. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта […]

Повеќе

Ледено ванила кафе – уживање во летните денови

Направете ледено кафе од ванила со кое ќе се разладите и расоните во летните денови. Повеќе поврзани вести на Готви.мк Пржена банана Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана Ремек дело во кујната: Леб од банана Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените […]

Десерти

Викенд десерт: Направете топло ладен колач со вафли

Направете вкусен топло ладен десерт, но со вафли. Има одличен изглед и вкус.  Поврзани вести на Готви.мк ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од […]

Повеќе

Најдобриот сос за тестенини кој се јаде секаде низ светот

За љубителите на италијанската кујна, ова е совршен сос кој оди со секоја тестенина. Поврзани вести на Gotvi.mk Која е тајната за совршени лазањи? Пица лазањи ВИДЕО: Рецепт за пица која не пече во рерна 3 брзи видео рецепти за пица Домашна пица капричиоза Посна пица Канелони болоњезе Шпагети во […]

Десерти

Сте пробале ли сендвичи со сладолед?

Направете вкусни сладолед-сендвичи кои се идеални за летните ноќи. Поврзани вести на Gotvi.mk Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен […]