Tag: тц

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Како беше почувствуван неделниот земјотрес во ТЦ Капитол во Скопје

Оваа снимка која е објавена на ЈуТјуб е од безбедносните камери на дуќанот на „Офис Плус“ во скопскиот ТЦ „Капитол“. Еве како изгледал моментот на саботниот земјотрес во овој локал: Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ Препораки од Американската […]