Tag: турски десерт

Десерти

Старски колач од две јајца: Турски капи кои ќе ги обожавате!

Црно-жолтите колачиња ќе ви станат омилен додаток со кафе или чај…   Послужете и уживајте! ###turskekape👌 A post shared by Ferzada Ohran (@ferzadaaa) on Dec 3, 2016 at 5:40am PST Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега […]