Tag: турлитава

Главни јадења, Препораки

Кои се состојките за вкусна турлитава? Рецепт „прсти да излижеш“

Соња не повика на дегустација на еден од нејзините специјалитети – турлитава. Резултатот е чиста 10ка, а сочниот и богат вкус е она што го прави овој рецепт посебен. Еве како да приготвите турли тава по рецептот на Соња: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Одличен рецепт – Потпечено мешано […]

Главни јадења, Посно и веге

Турлитава со соја сос

Пренесете го пролетното шаренило на вашата трпеза. Многу вкусен и интересен ручек кој го приготвивме по рецепт на Ана 🙂 Пријатен апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Турли тава со пилешко месо Шарена тава со зеленчук и пилешко Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава Многу вкусно – потпечена […]