Tag: тулумби

Видео, Десерти

Рецепт за неодоливи тулумби – повкусни не сте пробале (Видео)

Наизглед, правењето тулумби изгледа едноставно, но не е баш така. Треба да посветите внимание… Во прилог ви донесуваме совршен рецепт за овој традиционален десерт: Уживајте! Деталите за подготовка погледнете го во видео рецептот на „Домашни рецепти“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Видео, Десерти

Босански тулумби по оригинален рецепт! (ВИДЕО)

Десертот кој потекнува од Босна е познат по својот интензивен вкус и на нашето поднебје, но овој рецепт е автентичен. Вака подготвените тулумби ќе ве освојат! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет […]

Видео, Десерти

ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: „Тулумби од рерна”

Совршен десерт кој може да го направите во вашата кујна. Омилениот вкус на тулумби во ново руво. Направете тулумби во рерна, еве и како. Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза: Охридски чомлек ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце Велигденска торта ВИДЕО: Рецепт за панакота со […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Тулумби по рецептот на баба

Ако сте љубител на благо сигурно обожавате тулумби. Еве совршен рецепт на каналот на Бабина кујна.   Повеќе на Готви.мк: Палачинки за гурмани ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со […]

Десерти

Тулумби од рерна

Сјајни се, посебно затоа што се печат во рерна… Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ирски тост со пржено сирење Слатка ужинка: Тост со блок чоколадо Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот […]

Видео, Десерти

Оригинален турски рецепт за тулумби – десерт кој нема рок на траење

Кога ќе се спомене баклава и тулумба, веднаш се присетуваме  на Турција. Турските специјалитети се одлични, а овој пат преку ова видео, ви нудиме најбрз, највкусен и наједноставен начин да направите турски тулумби.Се што треба да направите за ваков вкусен десерт во домот, е да го погледнете видеото: Повеќе десерти […]