Tag: трудници

Предјадења

Лек за анемија – безбеден и за деца и трудници

Направете си вино од капини, лек за анемија, посебно кога се децата во прашање, трудници и доилки. Помага и за здравје и имунитет на телото.   Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Tips & Tricks, Повеќе

Против стрии и за затегање на кожа – Важно за трудници и оние кои слабеат

Доколку нагло качувате или спуштате килограми многу е веројатно да се соочите со стрии и вишок на кожа. Читатели ни испраќаат совет како да ги спречите овие појави. Потребно ви е кокосово масло кое во мала количина ќе го намачкате еднаш дневно на определените места после туширање. За оние кои […]

Повеќе

Цел регион зборува за оваа пекара: Македонци нудат бесплатен оброк за трудници, БРАВО!

Новоотворена пекара во Србија е топ-тема во медиумите поради воодушевувачкиот потег кој го направи. Се работи за пекарата “Кај македонците”, лоцирана во Крагуевац, каде сопствениците и вработените решиле на трудниците да им нудат бесплатен оброк.Така, секоја идна мајка во оваа пекара “Кај Македонците” може да јаде бесплатно еден оброк на […]

Препораки

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

Бременоста е исклучително важен период во животот на секоја жена и секој пар, а за самата трудница и детето да бидат силни и здрави потребно е да се води ред за храната.Рибата се препорачува за трудниците бидејќи таа е многу здрава и немасна. Потребно е да се внесува зрнест зеленчук, […]