Tag: трски

Tips & Tricks

Столиците и масата од трски ќе блеснат – Има лесен начин да се исчистат

Ако имате мебел од трски, кој најчесто се става на терасата, има лесен начин да се исчисти. Земете 10 литри вода и додадете 2 лажици сол.Со оваа смеса измијте ги столиците и масите, па потоа поминете ги со нешто за сјај.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – […]