Tag: трошки

Tips & Tricks

Вака изронете двопек и бисквити – Нема мака и неред низ кујната

Ако сакате да изроните тврд леб, пишкоти или двопек, тоа направете го без неред и брзо и лесно. Ставете ги во кесе и поминете ги со сукалка.Така ќе се изронат веднаш и ќе нема трошки насекаде.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]