Tag: тромб

Препораки

Овој зеленчук штити од тромб – ја разредува крвта и спречува проблеми

Доматот е многу здрава и вкусна намирница, особено користена во нашето поднебје. Доматот има намени и за кои сигурно не сте знаеле. Имено, штити од настанување тромб во кардиоваскуларниот систем, ја разредува крвта и делува на неа буквално како аспирин. Јадете го и заштитете го телото. Повеќе на Готви.мк: Чајот […]

Tips & Tricks

За тромб и прошерени вени – 2 состојки се крај на маката

Се препорачува за сите кои имаат проблеми со тромб или проширени вени, моќен е и делува брзо.Овој руски лек ќе ве спаси од проблемите, а еве и како. Ви требаат само 250 грама лук и 15 лимони, кои треба да ги измешате во блендер. Се добро се меша и се […]

Препораки

Потполно природен рецепт кој го раствора тромбот и лечи проширени вени

Руски рецепт за каша која раствора тромб се препорачува на сите кои имаат проблем со воспаление на површинските вени и патат од проширени вени.Се што ви е потребно да ја направите оваа каша е 250 грама лук и 15 лимони. Сомелете го лукот во блендер и потоа додадете измиени лимони […]

Видео, Препораки

Спречете појава на тромб и згрутчување на крвта – природен лек вреден злато

Сокот од киви е нешто што треба да го внесеме во секојдневието за да спречиме многу проблеми и болести. Со своите витамини и состојни спречува кардиоваскуларни болести, згрутчување на крвта и тромбови.Погледнете што се лечи и за што се помага: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Белите патики ќе бидат како нови – […]