Tag: тркалца

Tips & Tricks

За убава кожа и решение на кожни проблеми – Ставете банана на лицето

Бананите освен што се здрави и вкусни и тоа сите го знаеме, помагаат и за кожни проблеми. Помагаат лицето да се исчисти и затегне, да се хидрира кожата. Кожата е затегната и сјајна. Ставете тркалца банани, држете 15 минути и измијте. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО […]