Tag: трик.месо

Tips & Tricks

Жилавото месо ќе омекне – Искористете еден трик

Ако месото кое сте го купиле е малку тврдо или жилаво искористете еден трик. Ставете во шерпата малку сода бикарбона.Таа има голема намена, а помага и за ова.   Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт […]