Tag: трик.лек

Tips & Tricks

Болката ќе ја снема – лекот за херпес се крие во кујна

Херпесите се појавуваат често, навистина се болни и не изгледаат убаво. Се што ви треба е млеко. Ставете облоги од млеко кое ќе го ставите на памук, а пред тоа ќе биде на собна температура. Ставете го на херпесот, па исперете со вода. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена […]