Tag: трик во кујната

Tips & Tricks

Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле

Машината за перење садови не ги прави блескави и бели само садовите, туку има и друга намена за која ретко кој знае.Во машината можете да ја ставите и четката за заби за да ја дезинфицирате, особено ако сте биле болни. Следнава намена можеби ќе ви биде чудна и бизарна, но […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Чоколадна фантазија во кујната

Растопете чоколадо за готвење, ставете го во шприц и подгответе се да направите фантазија и уметност во кујната. Верувајте, сите ќе се прашуваат како ви успеало. Се што треба да направите е да го погледнете видеото во продолжение. Ќе бидете воодушевени: Повеќе вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот […]

Tips & Tricks

ВИДЕО кое воодушевува: Ги свари јајцата, а белката и жолчката си ги заменија местата

Сите знаеме да свариме јајца и да ги додадеме во ордевер кога дочекуваме гости, но ние ви нудиме супер трик како вашите блиски кои ќе ви дојдат на гости да останат воодушевениОва триминутно видео ќе ви покаже како да направите уметност во кујната која ретко се гледа и да ги […]

Tips & Tricks

Трик во кујната: Со салфета зачувајте ја салатата свежа

Доколку ви останала салата и не сакате залудно да биде фрлена, тогаш се што ви треба е една салфета од кујната.Ставете ја салатата која ви останала во еден сад, исцедете ја убаво и потоа ставете една салфета најгоре, пред да ставите фолија одозгора. Салфетата ќе ви помогне така што ќе […]