Tag: трикмесо

Meat, Tips & Tricks

Прженото пилешко не го ставајте во чинија – Трик за да биде крцкаво

Има супер трик како пилешкото месо да остане крцкаво и вкусно. Ако пржите пилешко печените парчиња не ги ставајте на чинија. Ставете го на метални решетки и ќе биде крцкаво и вкусно. Пробајте го трикот следен пат. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]