Tag: третман

Tips & Tricks, Повеќе

5 начини на кои витаминот Ц ве разубавува

Здравствените придобивки до сега ги научивте на памет, па затоа денес ве запознаваме со поубавата страна на витаминот Ц. Овие 5 третмани можете да ги замените со витамин Ц уште денес: 1. Здрава и долга коса Наместо да користите различни средства и козметики, доволно е да јадете намирници како јагоди, […]

Tips & Tricks

Оваа билка е најдобар лек за чистење на бубрезите!

Нашите бубрези постојано филтрираат крв, ги носат отровите и сите штетни материи кои влегуваат во нашето тело. Со време се насобираат толку многу, што и на нашите бубрези им е потребен третман за чистење, пишува Healthy Living Style. Како да се решите од штетните материи? Многу е едноставно – потребно […]

Tips & Tricks, Повеќе

Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти

Грубите лакти не изгледаат убаво. Временските прилики, честото триење или допирање на работна маса или друга површина, но и нередовната нега придонесува за рапави и темни лакти. Со неколку третмани со лимон ќе го решите овој непријатен проблем. Направете абразивна смеса од сода бикарбона и лимон и нанесувајте ја неколку […]