Tag: традиционално

Деликатеси

Традиционално јадење на посната трпеза: Пинџур со најдобар вкус

Направете посен деликатес за посната среда. Традиционално јадење по најдобар вкус. Повеќе вести на Готви.мк: Шарени полнети пиперки Полнети пиперки Турли тава по најдобар рецепт Специјалитет на денот: Пита со мелено месо Лесковачка урнебес салата – одлична промена во кујната Веге рижото Печени тиквички со пилешко и зеленчук  

Uncategorized

Мусака со печурки

Турска, грчка, ориентална, за нас највкусна е македонската традиционална мусака 🙂 Прочитајте го овој одличен рецепт на Сања, превкусно е. Еве што ви е потребно за да ја приготвите: Рецепт за посна веге тава тука Рецепт за мусака на ориентален начин тука Рецепт за мусака со карфиол и мисиркино месо […]

Главни јадења

Охридски чомлек

Ова вкусно јадење е традиционален дел од нашата кујна. Gotvi.mk препорака е да подготвите чомлек на охридски начин по рецептот на Соња. Еве како: Готви со љубов 🙂 Прочитај поврзани рецепти: Мусака на коцки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки К’тмер со спанаќ и урда Пача […]