Tag: традиционална

Десерти

Македонска традиционална алва – Маестрален, а лесен рецепт

Направете традиционална алва по рецепт кој ни го испрача Александра Стојановска Бизевска. Навистина изгледа многу вкусно, а се прави едноставно и брзо. Прочитајте како: Зимно време се декорира со суво грозје, летно со свежо грозје, како што е на сликата, вели Александра. Прочитај повеќе рецепти за десерти на Gotvi.mk: Вакво […]

Деликатеси, Повеќе, Предјадења, Ресторани

ФОТО: Традиционална македонска даска

Gotvi.mk препорака за вкусна традиционална македонска даска кога ќе ви дојдат гости или како одлично мезе пред ТВ со добар филм или спортски натпревар 🙂 Рецепт за Брза даска тука Рецепт за Даска за мацкање тука На здравје! Фото: ресторан Амор – Кочани