Tag: традиционален

Главни јадења

Традиционален прелив за мусака – Станува три пати повкусна

Преливот за мусака е еден од најважните при подготовката на мусака, кој го дава вкусот и аромата. Ова е традиционален прелив. Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе […]