Tag: точни мерки

Десерти

Домашен шлаг од белки – Точни мерки и брза подготовка

Шлагот од белки со шеќер има супер вкус и се разликува од оној купен во продавница. Ова е рецептот со точни мерки. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]