Tag: тофу

Повеќе, Препораки

Среќата е во тоа што го јадеме – Откријте со кои хранливи комбинации може да се чувствуваме поубаво

Серотонинот е клучен елемент на човечкиот организам и, иако не можеме да го внесеме со исхраната, нутриционистката Симона Коруновска и dm ни откриваат како тоа што го јадеме влијае врз неговото функционирање Можеме да влијаеме на начинот на кој се чувствуваме и тоа токму преку исхраната. Кога станува збор за […]

Главни јадења

Нешто поинакво од се до сега: Запечено тофу

Деликатес кога сакате нешто поразлично. Направете вкусно тофу сирење. Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко    

Посно и веге, Предјадења

Посна пита со посебни состојки – Лесно се прави, домот ќе замириса

Пита која ќе ве држи сити за постот, а има и супер вкус и арома. Направете вкусна пита со спанаќ: Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Пита деликатес од три состојки Топли и ароматични триаголници со кашкавал Појадок за 20 минути – Пица мафини Само матите и ставате во калап […]