Tag: тостер

Tips & Tricks, Видео

СУПЕР ИЗУМ! Кој не сака сланина? А еве како да ја подготвите со овој неверојатен изум!

Еве еден сјаен изум за оние кои сакаат пржена сланина – се работи за тостер кој ќе ја испржи сланината до нивото кое го сакате. Финтата е во тоа што справата е направена од материјал на кој сланината нема да се лепи, лесно се чисти, а термостатот и тајмерот обезбедуваат […]

Tips & Tricks, Предјадења

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

Одличен и брз рецепт за викенд дружење со пријателите или предјадење. Прочитајте го овој рецепт на Ана за тортиљи кои ќе ги приготвите за 5 минути. Се сервираат исечени на триаголници со сос од домашна салца. Добар апетит! Прочитај поврзани рецепти: Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Посно и брзо – Како […]