Tag: тортиљи

Главни јадења

РЕЦЕПТ ЗА ПОЧЕТНИЦИ! Направете тортиљи за буквално 15 минути!

Колку пати ви се случило да ви се пријадат тортиљи, но ве мрзи да одите во продавница. Еве решение. Направете вкусни тортиљи за само 15 минути, наполнете ги со фил по желба и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Meat, Главни јадења

Специјалитет на денот: Тортиљи со пилешко

Можете да си купите, или да направите тортиљи, но во секој случај ќе имате многу вкусен специјалитет со малку труд. Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата […]

Десерти

Супер брзи овошни тортиљи

Многу пати сме пишувале дека понекогаш најголемата кулинарска уметност се состои во практичноста и добрата идеја. За денешен десерт ви ја продлагаме неодоливата тортиља со јагода и банана. Сè што ви треба се неколку готови тортиљи, неколку јагоди, една банана, чоколаден крем и прелив. По избор можете да додадете и мелени […]

Tips & Tricks, Предјадења

Брзи друштвени тортиљи за 5 минути

Одличен и брз рецепт за викенд дружење со пријателите или предјадење. Прочитајте го овој рецепт на Ана за тортиљи кои ќе ги приготвите за 5 минути. Се сервираат исечени на триаголници со сос од домашна салца. Добар апетит! Прочитај поврзани рецепти: Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Посно и брзо – Како […]