Tag: торта

Видео, Десерти

Брза торта за 10 минути со бисквити и крем банани – без печење

Екстра брза торта! Сите кои ја пробале се воодушевени…   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Брза чоколадна торта со пишкоти и богат крем

Брза чоколадна торта со пишкоти и богат крем. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Видео, Десерти

Чудо од торта за 20 минути: Брзо, а така вкусно – ќе бидете воодушевени!

Торта која се прави за 20 минути. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/EA6DU5Vqsmw Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено За сите гурмани – Палачинки кватро салами Посно: Палачинки без зејтин […]

Видео, Десерти

Торта со пишкоти и чоко банани

Неодолив кремаст десерт кој ќе го обожавате! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]

Десерти

Кекс торта за 10 минути – брза и освежувачка

За само десет минути направете неодолива торта. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Чоколадна торта без печење – вкусен десерт со алва

Чоколадна торта без печење – вкусен десерт со алва. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ […]

Видео, Десерти

Одлична торта која не се пече – сите ќе ви бараат рецепт

Одлична торта која не се пече. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Видео, Десерти

Брза и неодолива чоко плазма торта – без печење

Брза и неодолива чоко плазма торта – без печење! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]

Десерти

Фантастично вкусна торта готова за десет минути!

Фантастично вкусна торта готова за десет минути! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Десерти

Кекс торта за 10 минути!

Едноставна кекс торта која брзо се прави. Уживајте! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова […]