Tag: торта

Видео, Десерти

Најбрз и најлесен рецепт за торта без печење: Едноставен фил, кора од бисквити и чоколадна глазура

Фантастичен спој од вкусови… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Без готвење и печење: Торта готова за 15 минути

Брза, едноставна, неодолива торта со чоко банани. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Вистински летен десерт: Најдобриот рецепт за капри торта со неколку слоеви

Леден десерт кој ќе ве освои! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и […]

Видео, Десерти

Брза торта со јагоди која се топи во уста

Еве како лесно и брзо да направите вкусен десерт за целото семејство. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен […]

Видео, Десерти

Брза кекс торта – готова за миг

Кога ве мрзи да спремате десерт, еве одличен брз рецепт за кекс торта. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за […]

Десерти

Ледена торта: Потребни ви се само 3 состојки и 15 минути време

Потребни ви се само 3 состојки и 15 минути време за оваа неодолива ледена торта.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините […]

Видео, Десерти

Не се пече и не се готви: Торта со кисела павлака и мелени бисквити

Брзо се прави, а вкусот е фантастичен! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Лесна и освежувачка: Сладолед торта со јагоди и пишкоти – спремна за 15 минути

Торта која морате да ја пробате. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко