Tag: топ

Повеќе

Топ трендови во исхраната за 2017 година – правите ли нешто од ова?

И оваа година има неколку трендови во исхраната, а ова се само дел од нив.Хроно исхраната која докажува дека клучот за добра линија е да се јаде во определено време од денот и ноќта, и понатаму е на врвот на модерната исхрана. Протеинската диета за која тврдат сите кои ја […]

Tips & Tricks, Повеќе

Откажете се само од 2 работи и за неколку месеци ќе изгледате како топ модел

Читателка на Готви.мк ни пишува која била нејзината тајна за природно и здраво слабеење. Таа вели дека потребна е едноставна промена во начинот на исхрана, а резултатот од ваквата диета ќе биде видлив уште првиот месец. Најважно е, вели таа, да бидете упорни, а олеснително е тоа што можете да јадете […]

Повеќе, Препораки

Јадете и слабејте – Топ 5 диети за ова лето

Држењето на диети за многумина претставува голем проблем бидејќи треба да се откажат од нивната омилена храна и навики за јадење. Меѓутоа, диетата е секогаш треба да биде повеќе од едноставно изгладнување на организмот. Диетата, всушност, треба да биде нов начин на исхрана кој ќе го избереме, но кој ќе […]

Tips & Tricks, Повеќе, Посно и веге

Летово бидете во топ форма: 3 намирници со кои ќе слабеете

Доаѓа летото, периодот во кој сите се трудиме да бидеме во топ форма. Температурите растат, пиеме повеќе вода, а потребни ни се и многу овошје и зеленчук. Ви претставуваме намирници кои треба да ги конзумираме во овој период и кои освен одличниот вкус, носат и многу благодети за нашето здравје. ЛУБЕНИЦА Освен […]