Tag: топол

Десерти

Повкусно од топло чоколадо: Топол чоколаден крем со вино

Направете топло крем од чоколадо, повкусен од топло чоколадо.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Препораки

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Мирисот ќе ви ја згрее душата – топол и здрав новогодишен чај

Се што ви треба за новогодишна магија и одличен вкус во кујната и домот се цимет, чај, мед, лимонов сок, како и капини.Супер новогодишен рецепт кој ќе ви ја згрее душата.   Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]