Tag: топло чоколадо

Десерти

Неодоливо топло чоколадо – рецепт со цимет

Брза и едноставна подготовка… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Десерти

Топло чоколадо со цимет и ѓумбир

Неодоливо топло чоколадо, идеално во студените денови… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Повеќе

Шолја топло чоколадо за ладните ноќи

Направете вкусно топло чоколадо. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал    

Десерти

Ова е најфиниот рецепт за топло чоколадо

Ако сакате брзо да се загреете ова е совршена напивка за вас! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Десерти

Загрејте се за миг: Неодолива зимска напивка

Сакате топло чоколадо и путер од кикирики? Спојте ги овие состојки во една шолја и ќе добиете совршена комбинација. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Десерти

Топло чоколадо – оригинален рецепт

Во овие студени денови нема ништо подобро од вкусна топла напивка… Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Видео, Десерти

Четири рецепти за највкусното топло чоколадо (Видео)

Зимата не може да се замисли без топло чоколадо. Постојат рецепти, но постојат и сосема необични рецепти за оваа зимска напивка. Ние пронајдовме дури четири рецепти на кои нема да можете да им одолеете. Едно е сигурно, ако ги послужите гостите со вакво топло чоколадо, никогаш нема да го заборават […]

Повеќе

Совршени идеи за топло чоколадо – за ноќи за паметење

Топлото чоколадо е најубавиот есенски и зимски напиток, а ние ви нудиме неколку начини да имате совршена напивка. Оригинално топло чоколадо се прави со чоколадо (200 грама), млеко (800 гр) и слатка павлака (200 мл).Искршете го чоколадото на парчиња и растопете го на слаб оган. Загрејте го млекото со ѕвезди анасон. Пред […]

Десерти

Топло чоколадо со анасон: Совршена кремаста напивка

За многумина ова е омилена напивка, а освен задовлство ќе ви пружа и заштита на кардиоваскуларниот систем, ќе ја ублажи кашлицата и ќе ги смири желудочните тегоби. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги […]

Десерти

Топло чоколадо: Наједноставно и највкусно на свет

Ни ретко, ни густо, баш онака како што треба – одличен рецепт за највкусното топло чоколадо! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители Грижете се за здравјето на бебето: […]