Tag: топли

Главни јадења, Предјадења

Ова утро нека започне со топли и крцкави лепчиња – Одлично за со шолја јогурт

Направете вкусен, топол и крцкав појадок однадвор, а внатре мек како душа. Ова е рецептот и начинот на подготовка: Добар апетит! Послужете ги со јогурт или павлака 🙂 Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок […]

Главни јадења, Предјадења

Топли сендвичи за убаво утро – Крцкави и вкусни

Вкусни лепчиња за Добро утро и убав почеток на денот, од кои тече растопен кашкавал. Ова е рецептот: Совет: Доколку сакате зеленчукот да остане свеж, додајте го откако сендвичите ќе се потпечат. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со […]

Предјадења

Запечени топли сендвичи – Домот ќе замириса

Вкусни и брзи пица сендвичи за појадок кои се топат во уста. Вашиот дом ќе замириса и сите ќе ги намами на трпеза. Ова е рецептот и начинот на кој се подготвуваат: Добар апетит! Повеќе на Gotvi.mk: Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе […]

Повеќе

Топли кифлички кои се топат во уста

Кој може да одолее на мирисот на тазе печени домашни кифлички? А, вкусот е нешто неповторливо 🙂 Еве како да ги приготвите: Рецепт за млечни кифли тука Рецепт за кифли на војводински начин тука Рецепт за погача тука Посни и вегетаријански рецепти тука Совети: Наместо млака вода, може да се […]