Tag: топла крема

Crema tiepida di zucca e grano saraceno
Деликатеси, Препораки

Топла крема од тиква и хељда

Од 23-29 ноември 2020 година се одржува V. Недела на италијанската кујна во светот организирана од ИТА-Оддел за економска соработка при Амбасадата на Република Италија, со цел промоцијата на италијанската кујна и гастрономска традиција. По тој повод, Gotvi.mk се приклучува преку објава на вкусни рецепти и специјалитети од неодоливата италијанска […]